2019 Üniversite Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

8
2094

Üniversite Taban Puanları 2019

Bu yazımızda üniversite sınav adayları için 2019 Üniversite Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları hakkında bilgiler verdik. Üniversite adaylarının ilk dikkat etmeleri gereken okumak istedikleri bölümün Üniversite taban puanları hakkında bilgi sahibi olmasıdır. Üniversite taban puanlarını büyük bir dikkat ve titizlikle sizler için listeler halinde derledik. Üniversite taban puanları eklenirken ÖSYM’nin yapmış olduğu son paylaşımlara göre yapılmıştır.

Üniversite taban puanları hakkında detaylı bir şekilde bilgi vermeye çalışacağız. 2019 yılında seçimlerinizi yaparken 4 yıllık ya da 2 yıllık üniversitelerde başarı sıralamaları çok önemli. 2019 yılının 4 yıllık bölümleri ve 2 yıllık bölümlerin taban puanları aynı zamanda da başarı sıralamaları açıklandı. 4 yıllık bölümlerden başlayarak sizlere hangi bölümlerde daha rahat bir şekilde giriş yapabileceksiniz taban puanları ve başarı sıralamaları neler hatta bursluluk bölümleri ve üniversitelere nasıl seçeceksiniz bunlar hakkında bilgi vermeye gayret göstereceğiz.

Özellikle başarı sıralamasının da çok önemli olduğunu unutmamak gerekir. Taban puanlar kadar belirli dönemlerde üniversite sınavlarında tam istenen sonuçlar alınmayabilir. Burada başarı sıralaması da devreye girecektir. Veya beklenilen puanların üstünde alındığı durumlar olabilir. Bu tip durumlarda da yine başarı sıralaması sizin seçeceğiniz bölümler için çok büyük önem arz etmektedir.

Üniversite Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2019

4 Yıllık Bölümlerin 2019 Taban Puanları

2 Yıllık Bölümlerin 2019 Taban Puanları

 

8 YORUMLAR

  1. 2019 yılında üniversiteye girmek için hazırlanan öğrencilere güzel bilgi sağlamışsın teşekkür ederim kardeşim. Ama üniversite taban puanlarını dikkate alabilecek öğrenci sayısı ne kadar işte orası da tartışılır.

    • Üniversite adayının hedefine ulaşabilmesi için taban ve başarı puanlarını bilmesi hedefe giden yolda ilk adım olarak nitelendirebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here