Site Açarak Para Kazanma

0
334

AdSense ve diğer reklam satışlarıyla aşağı yukarı 1000 – 1500 Lira para kazanabilirsiniz

Site açarak para kazanma, internetin gelişmesi ve artık her eve girmesi, basit ve ulaşılabilir hale gelmesiyle internet sitelerinin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Her gün dünya genelinde binlerce hatta on binlerce internet sitesi kurulmaktadır. Bu kadar büyük bir sanal dünya olan internette site açarak para kazanma bir çok kişinin ilgi odağı olmuştur. Site açmak sanıldığı kadar zor değil kolay ve çok pahalı olmayan bir olaydır.

Site Açarak Para Kazanılır Mı?

Bunun evettir. Hatta bunun için farklı bir çok teknik de mevcuttur. Ancak bunun için yani site açarak para kazanmanız için kesinlikle kaliteli bir site açmış olmanız gerekiyor.

Site açarak para kazanmanın asıl şartı budur.

Yemek tarifleri ile ilgileniyorsunuz ve bu konu üzerine bir site açmayı planlıyorsunuz. İlgili olduğunuz bir hususta site açmanız sizi motive edecek ve sitenize daha çok zaman ayırmanızı ve daha çok çalışmanızı sağlayacaktır.

Domain ve hosting satın aldınız, içeriklerinizi girmeye başladınız. Eğer kaliteli içerikler hazırlar ve diğer yemek tarifleri sitelerinden daha ön planda çıkmayı hedeflerseniz eninde sonunda başarı elde edeceksiniz. Bu başarı ise ziyaretçidir. Belli bir kitleye sahip olan ve sürekli ziyaret edilen bir siteye çok rahat bir biçimde reklam alabilirsiniz.

Bunun için sitenize sürekli bir biçimde kaliteli ve okuyuculara yararlı içerikler girmelisiniz. Belli bir müddet sonra içerikleriniz Google aramalarında da üst sıralarda yer almaya başlanacak ve arama motorlarından da ziyaretçi çekmeye başlayacaksınız. Ne kadar fazla ziyaretçiniz olursa da kazanacağınız para o kadar artacaktır.

Yani günlük 10 bin kişinin ziyaret ettiği bir siteden AdSense ve diğer reklam satışlarıyla aşağı yukarı 1000-1500 Lira para kazanabilirsiniz. Bu da asgari ücretli bir çalışanın kazandığına eşittir. Üstelik bu seviyeye geldikten sonra ilk zamanki kadar çok çalışmanıza da gerek kalmayacaktır. Yeter ki ilk etapta planlı, uygulamalı ve sistemli bir biçimde çalışın.

Siteden Nasıl Para Kazanılır ?

Siteden para kazanmanın ilk yolu reklam yayınlamaktır. Yukarıda da bahsetmiştik. AdSense’ye müracaat ederek kayıt olabilir ve sitenizde reklam yayınlayabilirsiniz. Bunun dışında kendiniz banner reklam alanları da belirleyerek bu alanları kiralayabilirsiniz. Olduğumuz gibi Google’ın reklam servisi olan Tanıtım yazıları ya da site linkleri yayınlayarak da para kazanmanız mümkün olabilir.

Belli bir ücret karşılığında bir site, ürün ya da hizmetin tanıtımını kendi sitenizde yaparsınız ve bunun karşılığında alacağınız ücreti siz belirlersiniz. Reklamlar dışında sitenizi artık devam ettirmek istemez iseniz ya da toplu paraya ihtiyacınız olduğunda webmaster forumlarında ya da kendi sitenizde sitenizi satışa çıkardığınızı da duyurabilirsiniz. Sitenin aylık getirisinin 9 yada 12 aylık hesaplaması yapılır ve aylık kazancın 12 katına site satılabilir. Yani verdiğiniz emekler de boşa gitmez. Bir gün sitenizden bıktığınızda ya da artık bırakmak istediğinizde de sitenizden yine para kazanabilirsiniz.

Site Yaparak Para Kazanma

Bir diğer teknik de bilmeyen ve site açmak isteyen kişilere belli ücret karşılığında site açmanızdır. Ancak bunun için belli bir kod bilgisine ve temel bilgiye de sahip olmalısınız. Eğer az çok site işlerinden alıyorsanız yine forumlarda ya da ilgili adreslerde istediğiniz ücreti ve sunmuş olduğunuz hizmeti anlatabilirsiniz. Site açarak para kazanmanın yollarını inceledik. Temel bilgiye sahip olduktan ve çalıştıktan sonra site açarak para kazanamamanız için hiçbir neden yoktur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here